Casidy ray

Irish wolfhound

Casidy Ray

Kilfane

*29.3.2002 – ✝︎3.11.2009

Otec: Eldorado Norman
Matka: Gwendolin Norman

Chovateľ: Denisa Kollárová – Cotiofanová

Casidy Ray Kilfane
Casidy Ray Kilfane
Casidy Ray Kilfane

O Casidy

Casinkou celý môj život s vlkodavmi začal. Prvé šteňa som si v CHS Kilfane rezervovala už v roku 2001, ale narodili sa len 2 a na mňa nezostalo, tak som si na našu Casi počkala o rok dlhšie a oplatilo sa. Casinka sa narodila presne v deň mojich 33. narodenín… a v uchu mala tetovacie číslo 133. To bol proste osud! 

Bola prvá

a učili sme sa navzájom. Ona ma naučila, aká úžasná a slobodná je vlkodavská duša, ako je lepšie sa s vlkodavom v prvom rade dohodnúť, než chcieť od neho niečo nasilu. Ukázala mi, čo je to trpezlivosť.

Ona je tá, ktorej  duša lovca kolovala aj v našej Easy a dodnes koluje v našej Dharme.

Dokázala kvôli zajacovi prebehnúť množstvo kilometrov a ja som v diaľke videla len vzďalujúcu sa bodku…

Casinka nemala  šteniatka

Casinka bola chovná vlkodavka, napriek tomu nikdy nemala  šteniatka. Užívala si  svoj slobodný psí život na vychádzkach v lese. Výstavy ju nikdy nebavili. Bolo to pre ňu utrpenie a tak som ju tým postupne prestala zaťažovať. Bývame pod Malými Karpatami, do lesa máme 5 minút a pre ňu to  bol raj. Ona bola naozaj prirodzený lovec. Napriek svojmu veku milovala dlhé prechádzky a rýchle šprinty. Každého nového člena svorky učila slušnému psiemu správaniu a veľkú časť výchovy zvládala za mňa. Bola môj najlepší pomocník a túto vlastnosť po nej zdedila aj jej pra-pra neter Dharma.

Spriaznená psia duša

3. 11. 2009 – sa navždy zastavilo srdiečko našej Casinky – Casidy ray Kilfane. Zomrela v spánku vo veku 7 rokov a 8 mesiacov a doteraz nesmierne chýba – bola proste prvá…

Každé moje narodeniny majú pre mňa odvtedy zvláštnu príchuť. Vždy mi to pripomenie aj to, že sa vtedy narodila aj jedna moja spriaznená psia duša…

Casidy Ray Kilfane
Casidy Ray Kilfane
Casidy Ray Kilfane
Skip to content