Casidy ray

Irish wolfhound

O nás

Chovateľská stanica Casidy ray

O-nas-casidy-ray10

Ako sa človek stane majiteľom vlkodava?

Kone a psy boli mojou nedielnou súčasťou. Vtedy som ani netušila o tom, že existuje pes ako vlkodav. 

Až raz – počas letnej vysokoškolskej brigády v Anglicku som ho uvidela.

Mali ho neďaleko farmy, kde sme pracovali. Proste tam tak stál za plotom a pozeral sa na mňa. Tie oči boli nezabudnuteľné. Bola to láska na prvý pohľad!

Trvalo dlhých 11 rokov než som svoj sen premenila na skutočnosť. Stalo sa tak v roku 2002, keď som si kúpila našu prvú sučku Casidy ray z chovateľskej stanice Kilfane.

Chovateľská stanica Irish Wolfhound CASIDY RAY
o-nas-casidy-ray4

Nikdy nezostanete pri jednom

Pri vlkodavoch platí nepísané pravidlo, že nikdy nezostanete pri jednom, tak k nám v roku 2004 pribudla 8 mesačná sučka Lajla /Pluirean von Schloss Neuschwanstein.  

o-nas-casidy-ray3

Naša zostava

Aby toho nebolo málo, tak sme si v roku 2007 k týmto dvom dámam doviezli ešte chlapca Agana z Vahanské smečky.   Z nášho druhého  vrhu sme si nechali sučku Brave Casidy ray. 

Celú zostavu dopĺňa  ešte ich kamarátka kríženka Tina a malý papilón. Týmito to všetko začalo a postupne sa menia počty aj obsadenie, ale pravda je, že iba jeden už tu asi nikdy nebude.

Hovorí sa, že kto už raz mal doma vlkodava, nič iné nechce. Vlkodav nie je len pes, je to vynikajúci spoločník a kamarát. Miluje deti a deti milujú jeho. Vždy je plný prekvapení.

Keď si poviete, že už ste pri nich zažili všetko, zistíte, že ešte stále majú niečo v rukáve. 

Naši psy žijú s nami – to znamená, že sú s nami všade. Venujeme sa výstavám aj coursingu a užívame si každú spoločnú chvíľu. V chove je pre nás dôležité hlavne zdravie a zachovanie tej pravej chrtej nátury vo vlkodavovi, aj s chuťou loviť, kotrá ku všetkým našim neoddeliteľne patrí. 

Vitajte na našej stránke a dúfam, že tu strávite pekné chvíle. 
Pavlína Polčičová

Skip to content