Casidy ray

Irish wolfhound

Agan

z Vahanské smečky

*13.7.2017 – ✝︎ 1.9.2014

Otec vrhu „E“ Ewa Dar

Otec: Aramis Revolda
Matka: Abby Nailat
Chovateľ: Róbert Winklér

Tituly

Agan z Vahanské smečky
Agan Casidy ray

Slovenský šampión mladých
Pes roka 2008

Agan z Vahanské smečky
Agan z Vahanské smečky
Agan z Vahanské smečky
Agan z Vahanské smečky

O Aganovi

Agan bola tak nejak láska na prvý pohľad, toto šteňa som si vybrala ako 2 týždňové podľa fotky a potom už som iba sledovala, ako rastie. Robo – chovateľ, je náš kamarát a tak nebol problém ísť sa občas na malého pozrieť.  Agan ma počas rastu a dospievania naučil, že nie vždy musí byť všetko jednoduché, a že zvádnuť sa dá v podstate skoro všetko.

O Aganovi

Každú chvíľu "rekonvalescent"

Najprv mal burzitídy na oboch lakťoch, potom 2x do prvého roka života zožral niečo, čo sa muselo odstrániť chirurgicky a tak sa z neho stal domáci miláčik, keďže bol každú chvíľu „rekonvalescent“. Preto vznikol príbeh o suchom zipse… 

Agan bol pán úžasný s mohutnou kostrou a impozantným ľahkým pohybom. Obrovský maznák. Adoptoval malého Aďa za najlepšieho kamaráta a spolu tvorili najsmiešnejšiu dvojku. 

Nežný ako baránok

Mal presne vlkodavskú povahu ako píšu v starých knihách. Nežný ako baránok keď ho hladkajú a silný ako lev, keď bolo treba. Agana bohužaľ neobišlo prekliatie ktoré si niesol v sebe rovnako ako jeho obaja rodičia a takmer všetci súrodenci a ako 7 ročný dostal osteosarkom. Napriek prognóze s  nami po diagnostikovaní bol ešte neuveriteľných 7 mesiacov. Do poslednej chvíle veselý a s chuťou do jedla. 

Zanechal tu po sebe nezmazateľnú stopu úžasného vlkodavieho chlapa. 

Pozrite si rozlúčkové video

Prehrať video
Skip to content