Casidy ray

Irish wolfhound

Brave

Casidy ray

*11.09.2018 
Úmrtie:  19.9.2015 infekčná pneumónia
Otec: C.I.B Cezaro Mezi kamarády
Matka: C.I.B Pluirean von Schloss Neuschwanstein

Matka vrhu „C“ Casidy ray

Tituly

Brave Casidy ray
Brave Casidy ray

C.I.B. Medzinárodný šampión krásy
C.I.B.P. 
Rakúsky šampión
Chorvátsky šampión
Český šampión
Maďarský šampión
Slovenský šampión krásy
Slovenský Grand šampión 
Slovenský  šampión mladých
Šampión šteniat
Klubový šampión, Medzinárodný pracovný certifikát, Medzinárodný víťaz pre krásu a výkon

Brave Casidy ray
Brave Casidy ray
Brave Casidy ray
Brave Casidy ray

O Brave

Brave aka Buba, polovica môjho ja. Bola prvá z vlastných, ktorá ostala doma. Keď sa narodila, bola najmenšia a svoje meno si statočne vybojovala. Bola jediná baba medzi chlapmi. Brave = statočná.

Bola neskutočný bojovník

Môj inštinkt nesklamal a vyrástla z nej úžasná psia bytosť.  Mala priateľskú a vyrovnanú povahu, kamkoľvek so mnou šla, nepotrebovala vodítko. Naše prepojenie bolo na myšlienku. Vedela vždy presne čo si myslím aj ako sa cítim a rovnako som ja vnímala ju. Milovala výstavy aj coursing. Bola neskutočný bojovník.

Na výstavách

dokázala do veku 2,5 roka získať titul ICH a CH v 4 krajinách. Získala množstvo CAC, CACIB,  BOB a aj nejakých BIG.  Ale aj tak ju najviac bavilo lovenie a coursing. Brave bola môj splnený sen – mať psa úspešného na výstavách aj na cousingu.  Dala mi pocítiť ten pocit hrdosti, keď s vlastným odchovom stojíte na bedni v záverečných súťažiach, alebo na coursingu. 

Brave Casidy ray

Prvý vlkodav na Slovensku

Už deväť týždňov po pôrode obstála na svetovej výstave v Salzburgu so známkou Výborná a dokázala v roku 2012 dokončiť podmienky na udelenie Medzinárodného pracovného certifikátu. Bola prvým vlkodavom na Slovensku, ktorému sa podarilo získať medzinárodný pracovný certifikát a aj prvým vlkodavom v Európe, ktorý získal titul C.I.B.P (Medzinárodný šampión pre krásu a výkon).

 

Jej šteniatka

Šteniatka, ktoré dala vo vrhu C po nej zdedili silnú kostru, elegantný a ľahký pohyb, ale hlavne skvelú priateľskú povahu. A teraz už viem zodpovedne posúdiť, že všetky svoje vlastnosti úspešne posúva do ďalších generácií. Jej dcéra Candy počas svoje výstavnej kariéry získala 43 x BOB a jej vnučky Garden a Gingerbread ju úspečne nasledujú. Na výstavách aj v coursingu.

Pocit bezmocnosti

Brave napriek tomu, že bola bojovníčka, tak boj s ľudskou hlúposťou nevyhrala a doplatila na to, že niektorí ľudia sú kvôli titulu schopní prísť na výstavu aj s chorým psom. Infekčnú pneumóniu, ktorú sme si z výstavy doniesli domov Brave už neporazila. Pre mňa je to dodnes stále nočná mora a ten pocit bezmocnosti, keď som jej už nijak nedokázala pomôcť si budem pamätať navždy.

Ona bola moje slniečko!

Brave Casidy ray
Prehrať video
Skip to content