Casidy ray

Irish wolfhound

Eclipse

Matka vrhu D“ a „E“ Casidy ray

*23.4.2011 – ✝︎ 4.3.2015

Otec: Easy Runner Eoghan
Matka: Darkness Flintstone
Chovateľ: Jana Mullerová

Rodokmeň

Tituly

Eclipse Flintstone
Eclipse Flintstone

C.I.B. Medzinárodný šampión krásy
Chorvátsky šampión
Slovenský šampión krásy
Slovenský Grand šampión
Slovenský šampión krásy mladých

Eclipse Flintstone
Eclipse Flintstone
Eclipse Flintstone
Eclipse Flintstone

O Eclipse

Eclipse – aka Easy, za to, že prišla k nám môže Eva Voborníková, ktorá na moju poznámku o tom, že mi doma chýba ešte niečo tmavé namiesto Casinky, iba podotkla, že prečo sa nejdem pozrieť k Jane Müllerovej, že má zaujímavé tmavé šteňatá.  A tak som tam proste zavolala, slovo dalo slovo a my sme sa vybrali na návštevu. No a bolo to – Easy sa stala členom našej rodiny. Dokonca sme si v nej kúsok Casinky naozaj doniesli. Babka Easy – Ginevra Norman a mama Casidy – Gwendolin Norman, boli sestry…

O Eclipse

Neuveriteľný bežec

Easy sa stala šampión Chorvátska ako 15 mesačná, ako 18 mesačná získala coursingovú licenciu a naučila ma, že čakať na psa v lese viac ako 30 minút nie je nič neobvyklé. Bola živé striebro a neunaviteľný bežec. Na špeciálnej akcii venovanej iba vlkodavom – Tullamore cup, ktorú oganizovala Edita Bérešová, dokázala vyhrať súťaž o najkrajší pohyb – na výstavu bolo prihlásených 88 vlkodavov.

Vynútila si objatie

Ale napriek svojej akčnosti, alebo práve vďaka nej, bola Easy pes, na ktorého sa nedalo hnevať, nech vyviedla čokoľvek. Prišla, sadla si a vtlačila  sa do človeka na mínus dva centimetre, vynútila si objatie aby sa presvedčila, že sa na ňu nehneváte  a potom spokojne odišla na miesto. Toto presne po nej zdedila jej dcéra Dharma. 

Eclipse Flintstone
Prehrať video

Milovala behanie a coursing

my sme ju ešte hľadali v lese a ona proste po dvoch hodinách nášho šialeného strachu sedela na ulici pred bránkou s výrazom, že veď ja nič, len som sa prebehla. Kamaráti už boli zvyknutí na moje panické telefonáty, že budeme potrebovať nejakú štvorkolku, lebo treba ísť hľadat Easy. Bolo jedno  či zmizla v lete, alebo v hlbokom snehu, vždy sa vedela bezpečne vrátiť. 

Spomienka na ňu

Napriek tomu, že prvé šteňatá zvládla na jednotku druhý pôrod sa jej stal osudným a my sme o ňu pri narodení aj nášho Eragona prišli.  Každý jeden odchod bolí, ale toto bolo zatiaľ najťažšie zo všetkých, bola príliš mladá a celý život mala pred sebou. Zostala mi na ňu spomienka v našej Dharme a Eragonovi…

Skip to content