Casidy ray

Irish wolfhound

Eclipse

Matka vrhu „D a „E“ Casidy ray

*23.4.2011 – ✝︎ 4.3.2015

Otec: Easy Runner Eoghan
Matka: Darkness Flintstone
Chovateľ: Jana Mullerová

Rodokmeň

Tituly

Eclipse Flintstone
Eclipse Flintstone

C.I.B. Champion
Crotia Champion
Slovak Champion
Grand Champion SK
Junior ChSK

Eclipse Flintstone
Eclipse Flintstone
Eclipse Flintstone
Eclipse Flintstone

O Eclipse

Eclipse – aka Easy, za to, že prišla k nám môže Eva Voborníková, ktorá na moju poznámku o tom, že mi doma chýba ešte niečo tmavé namiesto Casinky, iba podotkla, že prečo sa nejdem pozrieť k Jane Müllerovej, že má zaujímavé tmavé šteňatá.  A tak som tam proste zavolala, slovo dalo slovo a my sme sa vybrali na návštevu. No a bolo to – Easy sa stala členom našej rodiny. Dokonca sme si v nej kúsok Casinky naozaj doniesli. Babka Easy – Ginevra Norman a mama Casidy – Gwendolin Norman, boli sestry…

O Eclipse

Neuveriteľný bežec

Easy sa stala šampión Chorvátska ako 15 mesačná, ako 18 mesačná získala coursingovú licenciu a naučila ma, že čakať na psa v lese viac ako 30 minút nie je nič neobvyklé. Bola živé striebro a neunaviteľný bežec. Na špeciálnej akcii venovanej iba vlkodavom – Tullamore cup, ktorú oganizovala Edita Bérešová, dokázala vyhrať súťaž o najkrajší pohyb – na výstavu bolo prihlásených 88 vlkodavov.

Vynútila si objatie

Ale napriek svojej akčnosti, alebo práve vďaka nej, bola Easy pes, na ktorého sa nedalo hnevať, nech vyviedla čokoľvek. Prišla, sadla si a vtlačila  sa do človeka na mínus dva centimetre, vynútila si objatie aby sa presvedčila, že sa na ňu nehneváte  a potom spokojne odišla na miesto. Toto presne po nej zdedila jej dcéra Dharma. 

Eclipse Flintstone
Prehrať video

Milovala behanie a coursing

my sme ju ešte hľadali v lese a ona proste po dvoch hodinách nášho šialeného strachu sedela na ulici pred bránkou s výrazom, že veď ja nič, len som sa prebehla. Kamaráti už boli zvyknutí na moje panické telefonáty, že budeme potrebovať nejakú štvorkolku, lebo treba ísť hľadat Easy. Bolo jedno  či zmizla v lete, alebo v hlbokom snehu, vždy sa vedela bezpečne vrátiť. 

Spomienka na ňu

Napriek tomu, že prvé šteňatá zvládla na jednotku druhý pôrod sa jej stal osudným a my sme o ňu pri narodení aj nášho Eragona prišli.  Každý jeden odchod bolí, ale toto bolo zatiaľ najťažšie zo všetkých, bola príliš mladá a celý život mala pred sebou. Zostala mi na ňu spomienka v našej Dharme a Eragonovi…

Skip to content