Casidy ray

Irish wolfhound

Rok 2020 v znamení Corony

Rok 2020 vojde určite do dejín, ako rok poznamenaný COVID -19 vírusom. Ale, pýtajú sa nás psy, či máme nejaké obmedzenia? Určite nie 🙂 A tak sme v tomto bláznivom roku zvládli v prvej vlne vyviezť Gardeninho synátora Che do Holandska a aj nakryť Ginu.

Che išiel síce o mesiac neskôr, ako mal a neviezla som ho ja a ani si pre neho nemohli prísť majitelia, ale našli sme veľmi šikovných chlapcov v Čechách, ktorí majú firmu na prevoz zvierat a mama jedného z nich chová vlkodavy, takže strach z transportu bol minimálny a Che sa v poriadku dostal tam kam mal. Všetci sme ho statočne oplakali, ale kedže jeho majiteľku Petru poznám dlho – má už od nás Gavina a Che išiel de facto ku svojmu strýkovi, vedela som, že sa bude mať skvele.

A ako nakryť fenu keď nesmiete vycestovať? To bol zážitok, na ktorý niektorí aktéri budú spominať asi ešte na dôchodku.

Gina sa začala hárať tak, ako mala, koncom apríla. Hranice zatvorené, tak bolo treba vymyslieť plán. Pes bol „našťastie“ iba v Čechách a s majiteľkou sa poznáme naozaj roky. Plán bol ísť odobrať psa na kliniku a dopraviť chladené spermie k nám. Takže ja som išla s Ginou ráno na progesteron a jeho hladina rozhodla, že na druhý deň treba inseminovať.  

Janka vyrazila s Gawainom na kliniku do Prahy a ja som zatiaľ hľadala, kde si to dokážeme najľahšie odovzdať. Na diaľnici by to bol naozaj problém.

Našla som prechod Lanžhot – Kúty a večer som vyrazila čakať na krabicu s pokladom. Na hranice som prišla po tme, nikde nikto, všade policajné pásky a v strede mosta jedno policajné auto. Vyrazila som smerom k nim, na cestu som si svietila mobilom a pre istotu už z väčšej  diaľky na nich kričala, že budem len potrebovať s niečim pomôcť. Pozerali na mňa ako na zjavenie, keď sa dozvedeli, že si len potrebujeme na moste odovzdať krabicu so spermiami. 

Janička dorazila až okolo pol desiatej, po telefóne sme komunikovali kam ísť, preliezli sme každá z inej strany policajné pásky a vyrazili smerom k sebe. Ju odchytil policajt, svietil na krabicu a chcel vedieť, čo tam naozaj máme, či to fakt sú spermie a nie drogy 🙂

Mali z nás veľkú zábavu a obávam  sa, že sa na tom bavia ešte teraz, ako si dve bláznivé ženské na moste po tme odovzdávajú spermie…

Krabica spala u mňa v chladničke a na druhý deň spolu s Ginou putovala na kliniku. Doktor tvrdil, že nič moc, ale progesteron bol ideálny a tak nám neostalo nič iné ako čakať… 

Všetci sme mali veľkú radosť, keď sme zistili po pár týždňoch, že naša bláznivá misia bola úspešná a šteniatka sú na ceste.

Tak sa 6.7.2020 narodilo 9 našich korona detí z vrhu „I“.

Rok v znamení Corony

Rok v znamení Corony

Chovateľská stanica Casidy ray

Skip to content