Casidy ray

Irish wolfhound

vrh „F“

vrh_f_casidy-ray-2015

2.2.2016 Tak, a sme začipovaní, zaočkovaní a máme definitívne mená. V ordinácii sme sa správali suverénne a ani sme nepostrehli, kedy nám to všetko pichli… 🙂 za chvíľu sme sa tam naháňali a klbčili ako doma. Teraz nás čaká už len test na PSS a zas bude na chvíľu od veterinárov pokoj.

24.1.2016 Dnes sme sa konečne zoznámili s Aďom, tým malým chlpatým čudom, čo sa najprv tváril, že sa s nami nebude hrať. Potom zistil, že je to celkom sranda…  je menší ako my, ale teda oveľa protivnejší…  🙂

21.1.2016 Otvoril sa nám ďalší priestor na pohyb – obývačka. Prebiehať z kuchyne do obávačky a kradnúť Eragonove hračky je úžasne zábavné. Plastová fľaša opäť vyhrala v obľúbenosti a nebojíme sa ničoho – ani vysávača 🙂 všetci sme nakukli na gauč, aby sme vedeli, ako to neskôr možno bude vyzerať. Čo sa za mladi naučíš…

15.1.2016 Tak –  a máem 4 týždne .. Granulky nám chutia a mamine mliečko už máme iba ako bonus po kŕmení. Mamina je ešte stáe trpezlivá napriek našim zubom a sile, ktorú do ťahania dávame 🙂 mliečko ale máme už len po každom druhom kŕmení.. 

10.1.2016 Konečne začíname aktívne vnímať hračky a hrať sa s nimi. Vzájomné súrodenecké súboje sú už na dennom poriadku. Dostali sme prestor behať po celej kuchyni a veľmi sa nám táto možnosť páči. Konečne viac miesta 🙂  podliezanie pod stoličkami je najväčšia zábava.

8.1.2016 už papáme každý z vlastnej misky a veľmi nám chutí… Dokonca sme prišli na to, na čo sú dobré hračky a boli sme na výlete v kuchyni. To je hneď iný priestor na „behanie“. Už papáme štarter tak ako treba naučili sme sa piť aj vodu. Mamine mliečko je síce stále super, ale nie je to od smädu :-). Začínajú nám pekne rásť zúbky, a tak mamina pri tom kojení už trochu trpí, ale má s nami stále veľkú trpezlivosť. Aj s tým, že už ju začíname obhrýzať..

5.1.2016 Z laboratória sme dostali skvelú správu. Malinkí nepotrebujú odčervovať. Výsledok rozboru trusu bol negatívny. Takže o jednu povinnú chémiu v tele menej.

2.1.2016 Prvý raz sme vyskúšali aj niečo iné ako mamino mliečko. Štartér rozmixovaný na kašičku nám chutí a veľmi rýchlo sme pochopili, že sa to nesaje ale olizuje 🙂 Oranžový vyzerá, že bude najväčší pažravec a pedpokladám, že ostatných s váhou veľmi rýchlo dobehne… 

31.12.2015 Je Silvester a my máme presne 2 týždne. Váhu sme stojnásobili a stále nám chutí a mama nám  zatiaľ stačí.. A čo je hlavné, pozeráme už na svet. Ako prvý otvoril oči fialový chlap pred dvpma dňami a dnes ho nasledovali aj ostatní. Začínajú pekne chodiť na všetkých štyroch a aj sa medzi sebou okusovať. Vrčať a vydávať zvuk skoro ako štekanie – ale to naozaj ešte iba občas…. 

24.12.2015  Dnes je to týždeň, čo sme prišli na svet. Priberáme, všetci už máme viac ako kilo a sme stále mobilnejší plaziči.. V noci sme dobré bábätká a prespíme aj 4,5 hodiny…. 

21.12.2015 Dnes sme na svete piaty deň a zatiaľ to vyzerá, že sa nám tu páči. Jediné, čo musíme je jesť a spať a to je skvelé. Všetci pekne priberáme a mamina sa o nás vzorne stará. Miečka má pre nás stále dosť. 

17.12.2015 Tak a už sme na svete. Keďže sme očakávali málopočetný vrh, vedeli sme, že to bude náročné a aj bolo…  Po dvoch prebdených nociach sú na svete traja mušketieri s pôrodnou váhou v poradí, v akom sa narodili: 650 g, 720g a 600 gramov. Cony bola veľmi statočná. Občas aj viac ako ja.. Keďže sme sa napriek málopočetnému vrhu chceli vyhnúť cisárskemu rezu bolo to ťažké, ale stálo to za to. Veľká vďaka patrí hlavne Janke Dragúňovej, ktorá sto s nami celé vydržala a bola za kľudnú vtedy, keď už som ja začala panikáriť. 

Cony  je skvelá mama, nechce sa od nich ani pohnúť. Ísť sa s ňou aspoň vycikať je nadľudský výkon… 

30.11.2015  už sa nám to kráti a do pôrodu ostáva len 2,5 týždňa. Cony tehotenstvo zvláda skvele, bruško jej rastie len jemne, keďže šteniatok je tam len zopár. 

Naše príbehy

Vrh "I" Casidy ray

Rok 2020 v znamení korony

Rok 2020 v znamení Corony Rok 2020 vojde určite do dejín, ako rok poznamenaný COVID -19 vírusom. Ale, pýtajú sa nás psy, či máme nejaké

Vlkodav a coursing

Vlkodav a coursing Toto je asi na dlho. Každý, kto si kúpi vlkodava, mal by v prvom rade zobrať na vedomie, že je to chrt

Skip to content