Casidy ray

Irish wolfhound

vrh „H“

Vrh-h_casidy_ray_2018
 
16.6.2018 Všetky dievčatá už sú v nových domovoch  a chlapci čakajú na správny čas a dokončené očkovania. 

24.5. – 26.5.2018 postupne sa rozchádzame do nových domovov. Už odišla Holly, Heriet, Hilda aj Hilary. Želáme im v nových rodinách veľa radosti a dlhý spoločný život . 

16.5.2018 kontrola vrhu dopadla dobre a nám budú môcť vystaviť rodokmene…

14.5.2018 Tak a od dnes sme všetci oficiálne zaočkovaní, začipovaní a vystavili nám pasy. Zvládli sme to všetci hrdinsky a teraz náš čaká kontrola vrhu.

1.5.2018 dnes bol návštevný deň a prví naši noví ľudia si prišli vybrať, kto im najviac padne do oka… šteniatka si návštevu pekne užili a predviedli, akí vedia byť roztomilí, keď spia a akí diablici sú, keď sú hore 🙂 dúfam, že všetci budú spokojní, ako si vybrali. Vyzerá to tak, že si povahovo vybrali správne k svojmu životnému štýlu.

24. 4. 2018 Dnes máme 4 týždne, už sme akční a sme všade. Papáme granulky a mamina nám ešte medzi tým sem tam dá mliečko. Dnes sme boli odčervení a ešte raz nás to čaká o dva týždne. Sú  s nás riadni výmyselníci a začíname sa povahovo prejavovať.

17. 4. 2018 Už  podnikáme výlety do kuchyne, kde je viac priestoru na hrane a onedlho pôjdeme aj von… Granulky nám chutia a mamina má pre nás ešte stále dosť mliečka. Je to fakt naša hrdinka, všetkých 10 ešte stále statočne kojí… už ná začínajú vyliezať zuby, a tak ju to musí už pekne bolieť, ale ona je fakt úžasná mamina…


10. 4. 2018 Začali sme testovať kašičku zo štartéru a vyzerá, že bude chutiť, pomaly otvárame očká, ako prvá bola ružová slečna a behom jedného dňa sa postupne na svet pozreli všetci. Už sa začínajú spolu klbčiť a skúšajú oveľa lepšie chodiť. 

7. 4. 2018 Dharma ešte stále kojí na plno, aj keby som jej chcela pomôcť, malinkí sa rozhodli, že iné mlieko ako mamine nechcú ani ochutnať, tak to ešte bude musieť chvíľu vydržať, kým môžu začať chutnať štartér. 

Každú chvíľu začnú otvárať očká a som veľmi zvedavá, kto bude prvý… 

4. 4. 2018

Bábätká pomaličky priberajú, a zatiaľ je ich celodennou prácou iba spať a papať a sem tam sa trocha potuleniť po pôrodnici. Skúšajú už používať na presuny nohy, takže tam pri nich vieme s Dharmou hodiny sedieť a pozorovať.

Dharma si celé tehotenstvo úplne užívala. Nevynechávali sme naše každodenné tehotenské prechádzky, chodila už sama ale navoľno, takže keď mala chuť si poklusklala alebo pobehla. V podstate až do posledného dňa. 

To ráno som vedela, že už to bude, napriek tomu že to bol 59 deň gravidity, teda ozaj sa poponáhľala… Von so mnou síce išla, ale už sa ponáhľala domov a dovtedy som ju musela domov pomaly za sebou ťahať….  a tú noc to aj prišlo… síce počkala do polnoci na 60 deň, ale bolo to na tesnotku… 

Tak ako počas celej gravidity aj počas pôrodu sa správla absolútne v pohode. Nestresovala, každú hodinku porodila jedno šteniatko, iba ružová mala pauzu 2,5 hodiny a museli sme jej trocha pomôcť, ale potom zas poslala na svet dvoch za hodinu… takže celý pôrod od prvého po posleného trval necelých 11 hodín. 

15. 2. 2018 Prvé sono potvrdilo, že Dharma čaká šteniatka. 

Naše príbehy

Vrh "I" Casidy ray

Rok 2020 v znamení korony

Rok 2020 v znamení Corony Rok 2020 vojde určite do dejín, ako rok poznamenaný COVID -19 vírusom. Ale, pýtajú sa nás psy, či máme nejaké

Vlkodav a coursing

Vlkodav a coursing Toto je asi na dlho. Každý, kto si kúpi vlkodava, mal by v prvom rade zobrať na vedomie, že je to chrt

Skip to content