Casidy ray

Irish wolfhound

Litter “D”

30.6. 2014 
Do nového domova definitívne odišla aj Darchell.  Okrem dospelákov má v rodine aj dve malé deti a to znamená kopec zábavy…  Zatiaľ sa udomácnila veľmi dobre a vyzerá to, že aj jej nová rodinka je s ňou veľmi spokojná. Prajeme  im spolu dlhý a zábavný život.  Zoznámila sa už aj s korytnačkami a napriek prvým nie veľmi pozitívnym správam, prežili… 
 
13.6.2014 
Odišla Delaney do ďalekého Srbska. Musela čakať až do 14 týždňov veku kvôli očkovaniu proti besnote. Keďže cestovala mimo únie, bez toho to nešlo. Prajem jej s Anou dlhý a hlavne zdravý spoločný život a hlavne veľa spoločnej radosti.  Cestu zvládla absolútne bez problémov a dúfam, že sa rýchlo zoznámi s domácim prostredím a zvykne si na všetkých psích parťákov.. 
 
8.5.2014 
Dnes odchádza Dante. Má pred sebou dlhú cestu do Košíc, ale všetko by mal zvládnuť bez problémov… A novú paničku a vlastne celú rodinku má aj Darchelle, len u nás ešte chvíľu počká, kým dokončia rodinný dom a pôjde s nimi rovno do nového 🙂  Obaja budú mať doma detskú spoločnosť a tak bude určite o zábavu postarané. 
 
1.5.2014 
Tak a dnes odišiel aj Darrock Niall (Roko) -má pred sebou dlhú cestu a ja dúfam, že to zvládnu. Doma ho čaká vlkodavia kamoška, tak bude mať parťáka hneď od začiatku.
 
30.4.2014 
Tak sa nám to začína rozchádzať. Prvý odišiel Deaglan a cestu do Košíc  zvládol bez problémov. Má sa výborne. Druhá odišla Doreen. Doma ju čaká vlkodavia dospelá kamoška, tak dúfam, že si budú rozumieť. 
Obom im prajem šťatný a spokojný život a novým majiteľom želám, aby si s nimi užili len samé radosti a čo najmenej starostí.
 
25.4.2014 
Dorazila kompletná výbavička pre šteniatka. Pelechy, hračky, žuvacie kosti, obojky, vodítka, misky aj krmivo. Všetko je nachystané na cestu do nových domovov. 
 
24.4.2014 
Všetky steniatka sme boli otestovať na PSS (portosystemický skrat) a všetky sú absolútne v poriadku. Cesta autom bola zábavná, ale na to že sa viezli prvý raz, tak to zvládli skvele. 
 
18.4.2014 
Dnes bol náročný deň. Ráno tu bola vzácna zmiešaná návšteva – Ivana Sedláková z Brna a aj náš kamarád Zdenek z Bratislavy a poobede prišla veterinárka skontrolovať všetky drobce a hlavne zaočkovať a začipovať. Konečne to máme a besnotky to zvládli úplne v pohode. Teraz už nás čaká iba budúci týžde
test na PSS (portosystemický skrat) a hotovo… 

17.4.2014  
Prišiel nás pozrieť kamarát Robo aj so synom a hlavne s foťákom, takže sme sa pokúsili urobiť nejaké pekné fotky v postoji. Nemôžem povedať, že by to bolo jednoduché, lebo sú to živé striebra a tak sme kvôli bezpečnosti museli fotiť na zemi a nie na stole 🙂

5.4.2014 
Mali sme vzácnu návštevu, bola sa na nás pozrieť Ivana Sedláková – majiteľka Nantanga a aj Maruška – budúca nová majiteľka pána modrého. Bolo pekné počasie, tak sme celý deň strávili vonku. 

1.4.2014    
Do albumu pribudli fotky z večerného jašenia po kŕmení… kuchyňa už dostáva riadne zabrať 🙂
 
28.3.2014  
Dnes bolo krásne počasie a deti boli prvý raz vonku na slniečku a potom celý víkend. Veľmi si to užili. už sú to malí diablici, behajú a hlavne pekne sami papajú každý z vlastnej misky. Zo dňa na deň sa lepšie hýbu a skúšajú stále nové veci. Aj ako chutí obhrýzanie nábytku v kuchyni… 🙂 a naháňačku medzi stoličkami. Do galérie pravidelne pribúdajú nové fotky – aj z pobytu na slniečku. 
 
21.3.2014 
Tak sme zas trochu fotili a v albume pribudlo zopár aktuálnych fotiek.
 
20.3.2014 
Dnes sme prvý raz odčervovali a popritom som zistila, že béžová slečna už na mňa pravým okom jemne nakúkala. Za chvíľu začnú otvárať očká. 
 
19.3.2014 
Máme 2 týždne a pomaly začíname skúšať štartérovú kašičku… Celkom im chutila na prvýkrát. Tak dúfam, že im tá chuť do jedla ostane.

15.3.2014 
Máme 11 dní a už sa začíname dvíhať na všetky 4 a pokúšať sa chodiť. Vyzerá to byť skvelá zábava

13.3.2014  
Už sú z nich riadni plaziči a keď sa blíži čas kŕmenia, je v pôrodnici poriadne hmýrenie. Jeden cez druhého.. Kto bude prvý pri mame…

11.3.2014  Máme za sebou prvý týždeň a Easy je skvelá mama. O šteniatka sa vzorne stará a kojí a na malých je to aj pekne vidieť. Priberajú nie zo dňa na deň, ale z hodiny na hodinu. Je radosť sa na nich pozerať ako zvládajú svoju momentálne najdôležitejšiu prácu – papať a spinkať 🙂

5.3.2014 – 63. deň: a už sa to začalo… večer jej odtiekla voda a počas noci hlienová zátka. Prvý drobec prišiel na svet o 4.50 ráno…  a potom postupne ďalšie. Easy to zvládala celkom dobre a okrem dlhšej pauzy po prvom šteniatku tie ostatné išli cekom rýchlo za sebou. Celé to zvládla za 8 hodín…

56. deň: Boli sme na druhej vakcíne, tak sme na deti nakukli sonom 🙂 Srdiečka bijú ako majú a nám ostáva už len týždeň. Easy dostala od veterinárky pochvalu, že je v skvelej kondícii a že to tehotenstvo zvláda výborne. Čo ma veľmi potešilo. 

50.deň: Bruško sa nám začalo posúvať smerom dole a už je definitívne jasné, že sa blížime ku dňu D… Easy je stále aktívna, doma behá po dvore a stále chodíme na vychádzky (keď práve neprší). Pôrodnica je už kompletne nachystaná, všetky veci, ktoré by sme mohli potrebovať tiež, tak už to musíme len spolu vydržať. 

42.deň: Tak som včera zistila, že ak nám vybehne srna 5 metrov pred nosom, tak je treba ju uloviť aj s deťmi 🙂 Našťastie chodí už len na vodítku… ináč neviem-neviem… 

40.deň:  Easy už začína vyzerať tehotne. Bruško sa pomaly zväčšuje a už nám ostávajú len 3 týždne. Na vycházdkach je stále aktívna, ale chvalabohu už nemá snahu loviť…  Definitívne sme prešli na krmivo pre maminky a teraz už musíme len čakať. 🙂

33.deň: Konečne začla zas normálne žrať. Vychádzky si stále odpustiť nemôžme, ale besnenie s Aganom nie je až také strašné, ako doteraz..

29.deň: Easy začína mať tehotenské chute. Tvári sa, že jedlo v miske je otrava a čaká, že ju budem kŕmiť z ruky…                         Musíme týždeň vydržať. Ono ju to zas prejde 🙂

23.deň: Boli sme na kontrolnom sone, ktoré potvrdilo graviditu. Videli sme zopár malých “guličiek”. Ťažko sa to dá                           spočítať, pretože sa môžu prekrývať. Takže sa necháme prekvapiť.

15. deň: Easy sa zatiaľ správa rovnako, iba viac spí. Konečne prespé celú noc bez toho, aby mala potrebu ísť von 🙂

1. – 3. 1 2014 Prebehlo krytie v Brne. Nantang kryl absolútne bez problémov. Obaja si boli sympatickí od prvého momentu a všetko zvládli absolútne sami. 

Our stories

Skip to content