Casidy ray

Irish wolfhound

Litter “E”

28. 4. 2015
Tak a sme začipovaní, očkovaní a PSS negatívni. Teraz už len počkať, až si pre Ellianku prídu jej noví majitelia. Ešte si užijeme ten posledný týždeň spolu. Potom už sa Eragon riadne zaradí do svorky.

26. 4. 2015
Eragon aj Elliana rastú ako z vody . Denne priberú od 250 do 320 gramov a granulky už papajú suché. Ďalší test na parazity po dvoch ďalšách týždňoch bol opäť negatívny. Obaja trávia celé dni vonku, pokiaľ je pekné počasie, lovia hračky a testujú, ako chutia púpavy 🙂  Obaja už prišli na to, že najlepšie sa leží na gauči a najväčšia zábava je trhať moje  papuče.  V pondelok sa budú druhý raz očkovť, čipovať a testovať na PSS.  Tak dúfam, že to dobre dopadne. 

10. 4. 2015
Mliečko už máme iba raz v noci, aj to len preto, lebo keď s ním 15 minút meškám, Eragon sedí a srdcervúco zavíja a tým budí všetkých v dome 🙂 

Toto sú prvé šteňatá, ktoré nepotrebovali byť odčervované a tým zaťažované tými chemickými potvorskými tabletkami. Vždy dávam  robiť parazitárny test v labáku z trojdňovej vzorky  a títo malinkí ho majú už druhý raz – v rozpätí 2 týždňov negatívny. To znamená, že sú absolútne bez parazitov. Aspoň nemusíme riešiť žiadne tráviace problémy, ktoré sa zvyknú po odčervení spustiť.

4. 4. 2015
Dnes boli malinkí prvý raz začkovaní – vakcínou, ktorá  sa môže použiť už v štvrtom týždni veku. A mliečko už obmedzjeme iba na tri kŕmenia denne. Teraz, keď už papajú granulky priberajú denne 200 až 230 gramov. Dúfam, že aj počasie sa už umúdri a budú môcť ísť konečne na chvíľu von. 

31. 3. 2015
Naši dvaja bojovníci už dostali mená Eragon a Estrella (drak a hviezdička). Papáme už štartovacie granule, každý z vlastnej misky a celkom nám to chutí. Boli sme už na výlete v kuchyni, keďže vonku je škaredé počasie a zatiaľ tam preto nemôžme. Mliečko si ešte stále nemôžme odpustiť, ale tento týždeň už to začneme občas skúšať aj bez mlieka. 

21. 3. 2015
Po dlhom čase dúfam, že budú “dobré” správy.

Príroda sa s nami zahrala ešte jednu krutú hru a po tom, čom si zobrala našu Easy a nechala nám jej 9 krásnych drobcov, sa rozhodla, že si ich vezme k sebe. Po prvom týždni, ktorý bol absolútne perfektný začalo peklo a behom piatich dní nám odišlo 7 anjelikov do psieho neba. Ostali nám dvaja – najväčší pes a najväčšia fenka. Obaja sú čierny ako uhoľ a už je to týždeň od posledného, ktorý zomrel. Títo dvaja bojovníci si svoje miesto na tomto svete naozaj tvrdo vybojovali a zaslúžia si ho. Príčina – podľa výsledkov z laborátória to spôsobila Bravina nedávno prekonaná laryngitída, ktorá bohužial nebola zo studenej vody z potoka v lese, ako sme si pôvodne mysleli, ale vírusová. Drobci bez mamy a bez akejkoľvek imunity z maminho mlieka to proste nezvládli. Brave nám v prvé dni skvele pomohla, ale… toto nikto nepredpokladal. 

10. 3. 2015
Po šiestich dňoch sme zdojnásobili svoju pôrodnú váhu, mliečka dostávame viac ako na začiatku a už papáme každé 3 hodiny. Sme aktívny s plnými napapanými bruškami. 

8. 3. 2015
Už máme 4 dni, začali sme sa sami plaziť a je ťažké nás udržať v kľude. Brave trpezlivo znáša tých malých lezúňov.

6. 3. 2015
Máme 2 dni a s našou paničkou a náhradnou maminou to zvládame celkom fajn. Mliečko nám chutí a každý deň niečo priberieme.

Naša Easinka bohužiaľ na následky komplikácií počas pôrodu odišla do psieho nebíčka. Ešte stále je to pre nás neuveriteľné a stále sme sa s tým nezmierili. Príroda nám ale opäť ukázala, aká vie byť zázračná a našich malých drobcov sa bez akéhokoľvek zaváhania ujala naša Brave, ktorá im robí náhradnú mamu. 

1. 3. 2015
Tento týždeň už to bude. Easy už je veliká, brucho sa pomaly spúšťa dole ..  držíme si place, aby všetko pebehlo v poriadku a všetko bolo ok.
 

20. 2. 2015
….. už len dva týždne ….   🙂

12. 2. 2015
Dnes je to 41. deň a nám ostávajú   cca tri týždne do pôrodu. Easy stále chodí na 3 krátke prechádzky denne a už by bruško neschovala 🙂 pôrodnica už je v štádiu príprav a cez víkend bude definitívne hotovo.  Potom už budeme len čakať…

6. 2. 2015
Skončili sme 5. týždeň a pred nami sú posledné 4. Easy sa začína viditeľne gulatiť, ale vychádzky si stále odpustiť nevie. Ale z vodítka už ju nepustím. Pochopila, že aj deti musia z niečoho žiť a konečne začala normálne papať. 

28. 1. 2015
Začínajú tehotenské chute – miska znamená otrava a Easy nepotrebuje žrať. Viem, že ju to čoskoro prejde a tak musíme vydržať. Prechádzky si vychutnáva, ale už len na vodítku, lebo vďaka snehu je dole veľa zvery a ona by si asi radšej niečo ulovila ako žrať tie granule 🙂

19. – 23. 1. 2015
Samozrejme, že som nevydržala a išla som moju veterinárku skúšať 17 deň (pondelok), či náhodou niečo neuvidí 🙂 a videli sme, ale len sme mohli hádať… tak znova v piatok a Easy sa tvárila, že nič, našťastie má so mnou moja veterinárka božskú trpezlivosť a dohoda znela – ešte raz v utorok… a mala pravdu ako vždy, nič netreba uponáhlať. Malí Francúzi sú na ceste a Easy sa s nami len hrala hru na skrývačku… Pre mňa poučenie, že keď sa trafí ten správny čas, stačí jedno krytie 🙂

10. 1. 2015
Easy sa tvári, že je tehotná a ja len môžem dúfať, že ona vie čo sa deje. Na vychádzkach neloví a len sa tak motá okolo mňa. Toto sú vždy najdlhšie 3 týždne 🙂

2. 1. 2015
Vyrazili sme hneď skoro ráno na cestu do Francúzska. Pred sebou skoro 970 km a ja s chrípkou a vysokou teplotou. Ale Easy sa rozhodla, že teraz je ten správny čas a treba ísť. Na miesto sme dorazili večer okolo šiestej a Easy presne vedela, načo prišla. Zoznamovací ceremoniál trval možno 10 minút. Gary kryl ukážkovo a my sme si boli istí, že keby sme čakali o deň dlhšie, je neskoro 🙂 Ďalšie dva dni sa už len hrali a Easy odchádzala domov s pohľadom, že čo odo mňa ešte chcete, ja už mám to, prečo som prišla.

Our stories

Skip to content