Casidy ray

Irish wolfhound

FIWC congres 2024 Godolo, HU

Od 30.5 do 2.6.2024 sa v Maďarskom meste Godolo konal svetový kongres FIWC 2024. Táto prestížna akcia sa koná každé 2 roky a ja, ako delegát za Slovensko som sa mohla zúčastniť už vo štvrtok zasadnutia rady, kde sa prejednávali podmienky ďalších krajín na vstup do FIWC rady, nový štandard plemena a potreba stráženia chovu podľa štandardu, aby sa zachoval typ  plemena.

V piatok sa konal kongres, ktorý už je prístupný všetkým účastníkom. Kongres otvoril prezident FCI Dr. Tamás Jakkel a následne sme mali možnosť vypočuť si šesť prednášok, ktoré sa týkali štandardu, mikrobiológie v chove psov  a postupných mentálnych a kognitívnych zmien v tele  v procese starnutia psov. Zaujímavá bola aj prednáška, ako psy v skutočnocti vidia a vnímajú svet okolo seba. 

V sobotu sa konala MAFE & FIWC výstava. Naša chovná stanica tam mal troch zástupcov a vôbec sme sa v tej konkurencii nestratili.

Earagail Varden Casidy ray, trieda stredná: V2, R-CAC (rozhodca Jim Behan, IRL).
Josephine Casidy ray, majiteľ Anita Pongrátz, trieda mladých: Dobrá (rozhodca Jozef Das, B).
Chantal Casidy ray, majiteľ Bettina Ács, trieda šampiónov: V 3 (rozhodca Jim Behan, IRL).

V nedeľu sa konala MAFE & MAGFE- Sisi memorial klubová výstava.

Earagail Vareden Casidy ray, trieda stredná: V1, CAC ( rozhodca Jozef Das, B).
Josephine Casidy ray, trieda mladých: VD (rozhodca Tamás  Jakkel, HU).
Chantal Casidy ray, trieda šampiónov: Výborná (rozhodca Pernille Monberg, DK).

Súčaťou celého tohto podujatia je vždy aj „garden party“ a gala večer. Ten sme si užili aj so skvelým programom jazdcov na koňoch – maďarský čikošov a Puszta jazdcov. 

Miesto výstavy bolo síce veľmi netradičné a nie práve najdôstojnešie – v strede mestského parku medzi frekventovanými križovatkami a samotná organizácia v porovnaní s predchádzajúcim kongresom v Čechách,  mala veľké medzery, ale bolo fajn zas stretnúť rovnako naladených priateľov z celého sveta.

Naše príbehy

Vrh "I" Casidy ray

Rok 2020 v znamení korony

Rok 2020 v znamení Corony Rok 2020 vojde určite do dejín, ako rok poznamenaný COVID -19 vírusom. Ale, pýtajú sa nás psy, či máme nejaké

Vlkodav a coursing

Vlkodav a coursing Toto je asi na dlho. Každý, kto si kúpi vlkodava, mal by v prvom rade zobrať na vedomie, že je to chrt

Skip to content